Dagboka torsdag 29. juni 2017

Vi snakker om satsinga til Vålerenga Hockey, damefotball og bøter. Vi snakker ikke om Singh. Dagboka er levert. Seier til damene Damelaget spilte mot Grand Bodø hjemme i Vallhall.En kamp som i utgangspunktet burde være plankekjøring for damene i kongeblått. Og plankekjøring ble det. Vi vant oppskriftsmessig 2-0. Videoreferat av kampen ser du på klubbens … Fortsett å lese «Dagboka torsdag 29. juni 2017»

Vi snakker om satsinga til Vålerenga Hockey, damefotball og bøter. Vi snakker ikke om Singh. Dagboka er levert.

Seier til damene
Damelaget spilte mot Grand Bodø hjemme i Vallhall.En kamp som i utgangspunktet burde være plankekjøring for damene i kongeblått. Og plankekjøring ble det. Vi vant oppskriftsmessig 2-0. Videoreferat av kampen ser du på klubbens sider.

Bot uten utsikter til bedring
Vi husker vel alle sprayinga av assistent-dommer Ole Andreas Skogsrud under kampen mellom XXX og Ranheim på Gjemselund tidligere i år. Nå har doms-og sanksjonsutvalget i Norges Fotballforbund vedtatt i ilegge XXX en bot på 10.000 kroner for hendelsen. Utvalget mener Kongsvinger er ansvarlig for det som skjedde – både at mannen kom seg inn på tribuna med en ulovlig gjenstand og at han kom seg ut på banen. I utvalget redegjørelse skriver Doms- og sanksjonsutvalget at «et er svært viktig at sikkerheten til enhver tid er god og at arenaen oppleves som trygg for alle tilskuere og aktører på stadion».

Vi noterer oss at XXX får 10.000 kroner i bot for at en dommer blir sprayet i ansiktet med en form for farget mild peppergass, LSK fikk 10.000 kroner i bot for banestorming og dytting av motspiller, og at VIF har fått 100.000 kroner i bot for blussing. Dette er skikkelig logisk…For hva er vel dommernes og spillernes sikkerhet sett opp mot bluss som er ment for å skape stemning på tribuna? En stemning og et visuelt uttrykk som TV-selskapene og forbundet selv bruker i sin promotering av ligaen. Spørsmålet er retorisk men betimelig. Å spekulere i svar, gjør vi derimot ikke for da får vi sikkert en slags form for bot vi også.

Sikre deg plass på vår nye stadion
Klubben melder om at salget av Vallekortet går like bra som salget av den nye makeup-kolleksjonen til Kim Kardashian, Premiumfeltet et solgt ut og snart et Patriotfeltet utsolgt også! Vil du sikre deg plass til den første Eliteseriekampen på ny stadion må du med andre ord få ut fingeren. Forkjøpsretten for klanmedlemmer gjelder til og med lørdag og kort kjøpes på Sjappa. Les mer om og la deg friste av Vallekortet her.

Dagens ikke-nyhet
I går kunne vi se på VG-TV at klubbløse Singh trente med Vålerenga i går. Det er ikke uvanlig at spillere av ulikt kaliber trener med Vålerenga når de av ulike grunner er i Oslo. Det er sånn det er og vi finner følgelig ikke noen grunn til å spekulere i om dette er et signal om at Singh er på vei hjem igjen eller ikke. Vi noterer oss derimot at dette er raust av Vålerenga og vi liker raushet.

It’s a long way to the top if you wanna rock’n’roll
Er et noen som veit at hardt arbeid lønner seg så er det tidligere landslagstrener og nåværende trener for Vålerenga Hockey Elite Roy Einar Johansen. Roy er den IHFs Ironman-konkurranses far. Mentaliteten om max innsats, har jobbing og èn for alle alle for èn etc har han tatt med seg inn på kontorene på til Iskrgerne. Nå stases det og det satses kanskje mest på utviklingsarbeidet på U-20 og nedover. Skillet mellom eliten og bredden hviskes mer ut og hockeyklubben fremstår mer som en enhetlig klubb hvor eliten skjønner at de er avhengige av bredden for å lykkes. Dette liker vi.

På klubbens sider varsles det at oppkjøringa for u20-gutta blir mildt sagt hard. Det skal trene mer og hardere enn andre. Fokus er skifta fra resultat til prosess. Det er mao prosessen med å bli god det skal fokuseres på. Med mye trening vil gutta bruke mye tid sammen og vi vil vå en tight spillergruppe med et samhold uten sidestykke. VPN-redaksjonen får frysninger. Vi er sikre på at man, i nær framtid, vil se at vinnerskallene i norsk hockey er utvikla i Vålerenga.

Vi anbefaler alle å lese om satsinga på klubbens sider. Saken er knakende god. Vi håper og krysser fingra for at andre deler av foreningen får med seg denne satsinga og at hockeyklubben er på tilbudssiden og deler erfaringer med andre klubber i foreninga. Erfaringsutveksling på tvers er gull, og dette her har vi så sjukt trua på at det er ikke måte på.

Vålerenga i dag
Vi stikker opp til Sjappa for å kjøpe Vallekortet i feriegave til a mor. Hun får fint innfinne seg med å stå på Supportertribuna. Det har hun godt av.

Legg igjen en kommentar