Dagboka tirsdag 22. januar 2008

Vi tusler videre på livets landevei mens Vålerengas spillere trener for harde livet utenfor Afrikas vestkyst. I dag gir vi deg rett og slett den komplette oversikten over trenerteamene i norsk Tippeliga. Havets atrium Laget er på plass på Anfi del Mar utenfor Afrikas vestkyst. Kanariøyene er en del av Spania, og det bor nesten … Fortsett å lese «Dagboka tirsdag 22. januar 2008»

Vi tusler videre på livets landevei mens Vålerengas spillere trener for harde livet utenfor Afrikas vestkyst. I dag gir vi deg rett og slett den komplette oversikten over trenerteamene i norsk Tippeliga.

Havets atrium
Laget er på plass på Anfi del Mar utenfor Afrikas vestkyst. Kanariøyene er en del av Spania, og det bor nesten 2 millioner mennesker der. De har ingen lag i Primera Division, men de tre lagene CD Tenerife, UD Las Palmas og Vecindario jobber med saken.

Ifølge klubbens egne sider venter to uker med kvalitetstrening på spansk gress. Her kunne vi ha kommet med mange morsomme kommentarer men vi lar det ligge. Det å røyke (eller innta dop) i utlandet for så å skrive dårlige bøker om det – eller lage liksomgonzodokumentarer – se det overlater vi til han som er gift med hu dama ute i Lommedalen som har kontakt med englene.

Vi anbefaler alle å lese hele saken på klubbens egne sider.

Vi kommer tilbake med noen egne rapporter fra vår man dere nede på «spansk gress». Se ikke bort fra at disse også kan inneholde informasjon om spansk øl, spansk mat, spanske høner, spanskrør og spansk flue.

Trenerkabalene i hele landet
Etter å ha sett 4-4-2 i reprise på søndag ble jeg sittende og fundere. Oppi hodet mitt svirret det et par tanker – og det til og med samtidig. Det jeg lurte på var egentlig om det var så stor forskjell på oss og de andre. Vi har et trenerteam på 8 mann. Kaggestad er innleid for å kvalitetssikre den fysiske treninga, og er ikke en fast del av teamet. Martin er coach og spiller.

Dermed så ender vi strengt talt opp med et trenerteam på 6 mann, i tillegg er vår fysiske trener Truls Hallen også lagets fysiterapeut. Denne rollen er holdt utenfor hos de andre lagene. Så kan man diskutere om det er riktig eller ikke.

Jeg tok deretter runden på nett (og fant det meste bortsett fra på Bodø/Glimts sider så dem ringte jeg.) Tallenes tale er klare:

Det er 5,3 trenere i snitt i norsk tippeliga.
– Vålerenga har 8 trenere medregnet Kaggestad og Andresen
– Det er 4 lag som har 6 trenere
– Det er 6 lag som har 5 trenere
– Det er 3 lag som har 4 trenerer

Her er tabellen – skriv den ut brett den sammen og legg den i lommeboka så har du fasiten når noen skal ha det morsomt på Vålerengas bekostning.

Lag Navn Rolle Antall
Vålerenga Martin Andresen Spillende trener
Tor Ole Skullerud Hovedtrener
David Brocken Defensiv trener
Mike Speight Offensiv trener
Gjermund Østby Keepertrener
Andrea Lomberto Toppspillerutvikler
Johan Kaggestad Ansvarlig for fysisk og mental trening
Truls Hallen Fysisk trener 8
Lyn Henning Berg Hovedtrener
Per Brogeland Assistenttrener
Kent Bergersen Assistenttrener
Svein Roger Pettersen Toppspillerutvikler
Espen Granli Keepertrener
Geir Kåsene Fysisk trener 6
LSK Tom Nordlie Hovedtrener
Svein Cato Bakkemo Assistenttrener
Erlend Slokvik
Frode Grodås Keepertrener
Erlend Johnsen 5
RBK Trond Henriksen Hovedtrener
Jørn Jamtfall Assistenttrener
Erik Hoftun Assistenttrener
Trond Nordsteien
Siri Marte Hollekim Fysisk trener
Erik Hamren (fra 1. juli) 6
Stabæk Jan Jönsson Hovetrener
Petter Belsvik Assistenttrener
Pål Berg Toppspillerutvikler
Pål Albertsen Keeperttrener 4
Viking Uwe Rösler Hovedtrener
Gunnar Halle Assitenttrener
Roger Nilsen Assitenttrener
Erik Johannesen Keepertrener
Thor-Arne Aasen Fysisk trener 5
Brann Mons Ivar Mjlede Hovedtrener
Espen Steffensen Assistenttrener
Robert Hauge Assistenttrener med ansvar for kamp og
spilleranalyse
Patrik Hansson Ressurstrener
Dan Riisnes Keepertrener
Kjetil Knutsen Toppspillerutvikler 6
Tromsø Steinar Nilsen Hovedtrener
Agnar Christensen Assistenttrener
Bjørn Vidar Stenersen Fysisk trener
Truls Jenssen Toppspillerutvikler
Tom Albertsen Keepertrener 5
Fredrikstad Anders Grönhagen Hovedtrener
Tom Freddy Aune Assistenttrener
Per Morten Haugen Assistenttrener (og sportslig leder)
Jerry Knutsson Keepertrener
Per Egil Ahlsen Teknisk trener
Harry Hansen Toppspillerutvikler 6
Strømsgodset Ronny Deila Hovedtrener
Thomas Andre Ødegård Keepertrener
Bjørn Petter Ingebretsen Toppspillerutvikler
Bård Ove Homstøl Ressurstrener
Jon Røgeberg Talentutvikling 5
Aalesund Søren Åkeby Hovedtrener
Geir Hansen Assistenttrener
Fysisk trener Inge Liavåg
Frank Mathiesen Keepertrener 4
Molde Kjell Jonevret Hovedtrener
Tore Hagh Assistentrener
Per Magne Midsund Keepertrener
Erling Moe Spillerutvikler
Stål Bjørkly Mental trener
Stig Aambø Fysisk trener 5
Bodø/Glimt Kåre Ingebrigtsen Hovedtrener
Bengt Inge Johnsen Assistenttrener
Tor Arne Aga Keepertrener
Bjørn Hansen Trenercoach
Åsmund Bjørkan Spillerutvikler 5
Ham Kam Arne Erlandsen Hovedtrener
Vegard Skogheim Spillerutvikler
Rolf Høgmo Keepertrener
Tom Jacobsen Talentsjef/trener 4
Vålerenga Martin Andresen Spillende trener
Tor Ole Skullerud Hovedtrener
David Brocken Defensiv trener
Mike Speight Offensiv trener
Gjermund Østby Keepertrener
Andrea Lomberto Toppspillerutvikler
Johan Kaggestad Ansvarlig for fysisk og mental trening
Truls Hallen Fysisk trener 8
Totalt 74
Snitt 5,285714286

Hummer & Kanari
Dere lesere der ute kan mye. Denne fikk vi i går:

Siden dere skriver om Hummer og kanari lurer dere sikkert på hvor uttrykket kommer fra.

Det er et uttrykk som oppsto enten på Grand eller Theatercafeen i jobbetida på 20-tallet. Da noen plutselig tjente mye penger og skulle bruke dem. Uten ærlig kjennskap om hva som passet sammen gikk de inn på byens fineste restauranter og bestilte det dyreste som var å bestille og det var hummer.

– Ja, hva skal det være å drikke til?
– Vi tar det dyreste.

Og det var selvfølgelig kanarivin, vin fra Kanariøyene, omtrent som madeira…

Vi takker Torgny for innsiktsfull kommentar.

I dag går det vel i russisk kaviar og champagne. Men med tanke «krakkene» rundt omkring på alle verdens børser så er det langt mellom bestillinger på Beluga og Krug tenker vi. Farris er vel tingen. Eller vann og brød.

Legg igjen en kommentar