Dagboka tirsdag 15. mai 2007

Arnar kommer ikke tilbake ennå, karmaen er ikke på topp, og rekruttene spilte uavgjort. Sleng med musikktips og håp om skadefryd og der har du Dagboka di, godgutten. Vålerenga – Sandefjord På klubbens sider leser: ”Ubeseiret mot Sandefjord”. Med tanke på nettopp det faktum samt det at vi har en av tidenes verste seriestarter i … Fortsett å lese «Dagboka tirsdag 15. mai 2007»

Arnar kommer ikke tilbake ennå, karmaen er ikke på topp, og rekruttene spilte uavgjort. Sleng med musikktips og håp om skadefryd og der har du Dagboka di, godgutten.

Vålerenga – Sandefjord
På klubbens sider leser: ”Ubeseiret mot Sandefjord”.
Med tanke på nettopp det faktum samt det at vi har en av tidenes verste seriestarter i gang nå; burde man ikke skrevet noe med litt bedre karma på?
Det er jo å be om det…

Arnar blir i XXX – litt til
Egentlig skulle Arnar være på vei tilbake til Vålerenga, men han blir altså i XXX en måned til. Ifølge Glomdalen.no ville XXX ha han, Arnar ville være litt til for sin egen utvikling og så ombestemte Vålerenga seg.

I min verden finnes det nesten ikke verre straff enn å måtte spille fotball for XXX. Og til alle de som måtte ha en feilaktige tro om at tiden leger alle sår; dere tar feil. Noen ting glemmer man aldri. Aldri. Har man ikke slike overbevisninger har man ikke troverdigheten når man sier man hater det en klubb er og det den står for. Kall det gjerne irrasjonelt, men vi glemmer aldri 1996.

Så ser det allikevel ut som alle tre parter i saken, inkl Arnar selv, ikke har noe imot at Arnar spiller videre i XXX. Det betyr egentlig at saken er grei. Men hadde Arnar ikke hatt lyst ville jeg ment at klubbledelsen vår måtte vært tilbake på historiebenken med sandpapir, salt og tegnestifter for å lære hva man bare ikke gjør med egne spillere.

Lykke til Arnar, la ikke noe av den klubbens onde sjel berøre din.

Vålerenga 2 – Byåsen: 1-1
Roberts utligna på straffe. Du leser litt mer på de offisielle sidene.

Musikk og sånn
En av våre lesere er enig i vår hoderistende vurdering av aggroen på spillernes CD. Og han sendte inn sitt forslag. Vi har ikke mer jalla på sidene våre enn at vi trykker den, vi:

Audioslave – Sound of a gun
Dropkick Murphy’s – Fighting 69th
Jimi Hendrix – All along the watchtower
Charta 77 – Ensam Kvar
Ebba Grön – 800 grader
Imperiet – 19hundra80sju
Köttgrottorna – Züga
Queen – Killer Queen
Radioaktiva Räker – En Näve Hat
Rage against the Machine – Killing in the name of
Strebers – 39steg
Timbuktu – The botten is nådd

Slett ikke ille. Selv om vi innrømmer at vi ikke har hatt så mye å gjøre med radioaktive reker eller strebere. Og selv om den siste sangen har litt dårlig karma over seg…

St. Halvards Dag
Jepp, vi tror det faktisk er det i dag, 15. mai. Gratulerer i såfall.

Ellers
VG melder at Lyn kan miste «Mikel-millionene» dersom Morgan dømmes for dokumentforfalskninger. Det er nok i ytterste konsekvens, og ikke særlig realistisk. Men vi kan jo håpe, sa balla da mannen klødde seg.

Vålerenga i dag
Vi venter. (prøv sjøl å finne på noe i dette avsnittet, da!)

Legg igjen en kommentar