Dagboka mandag 14. november 2016

Ny uke, mandag, regnvær, +2 grader og man våknet ikke opp i Frode Kippes kropp. Livet leker mao. Hockey’n ruller videre og i hælja ble ligaens prügelknabe XXX-Hockey pissa på. Det verdsettes. Resultatet ble 0-8 og det var klubbens 2.- keeper, Jørgen Moflag som fikk seg en smultring. 1. rekka med Ahlholm, Ulven og Lindström … Fortsett å lese «Dagboka mandag 14. november 2016»

Ny uke, mandag, regnvær, +2 grader og man våknet ikke opp i Frode Kippes kropp. Livet leker mao.

Hockey’n ruller videre og i hælja ble ligaens prügelknabe XXX-Hockey pissa på. Det verdsettes. Resultatet ble 0-8 og det var klubbens 2.- keeper, Jørgen Moflag som fikk seg en smultring. 1. rekka med Ahlholm, Ulven og Lindström var giftige og stod bak 5 av gålla. Spesielt Ahlholm, som kom før sesongen fra MS, hadde en god dag. 3 mål, 2 ass og 5 målpoeng. Fortsett slik og selv gribebiterne i vår redax blir fornøyd skar’ru se.

Vondt å møte Enga
I ovenfornevnte kamp sendte menneskehetens svar på Optimus Prime, Martin Laumann Ulven, av gårde et slagskudd fra midtsonen som sisteskansen i XXX klarte å stoppe, men det var såpass hardt at han måtte ta telling. Fortsett å gølv nedpå med proteinpulver Ulven!

15 min med Deila
Klubben har på sin side lagt ut et 15 min langt intervju med Ronny Deila. Fin greie du bør se og høre om du ikke har sett det enda da han snakker om sin filosofi og måten han jobber på.

Denna snutten kan du se HER

Vålerenga Park
Som du sikkert har sett på våre uttallige oppdateringer fra Valle så er skjer det fremdeles ting der på tross av at moder jords grønne arme har gått i vinterdvale. Vålerengas svar på B1 og B2, Stig-Ove og FrankO, har vært en tur på den nye tribunen og bilder kan du se HER
Sessongkort
Vi minner om at sessongkortsalget nærmer seg. HER kan du se når kortene blir lagt ut for salg og HER kan du sjekke ut priser.

Sjæl blir jeg å finne på Granka og jeg håper å se flest mulige av dere brøleaper der. Med badeball.

Vålerenga idag
I dag skjer det ikke så mye, men du kan planlegge bortetur i hockey. Kl 19 i morgen står Horhamar Dragons klare for å servere oss en ny seier og de lokale damene ser frem til at det kommer litt friskt DNA opp til bøgda. Seier her er viktig da vi ligger på 4. plass og har 1 poeng opp til sølvplass. Støtt Vålerengas iskrigere og støtt et lite og isolert sted med friske gener!

Legg igjen en kommentar