(06-19-2026, 10:46 PM)Loffen Skreiv: Alle er enige om at forsvaret til Norge er det svakeste leddet.
Men å mene at å sette inn stopperne til Glimt er svaret er bare latterlig.
Glimt-gutta funker i Glimt. Ingen av dem har noen gang imponert for Norge.
Var mye samma når RBK var på høyden.
Folk skreik om RBK-folk på landslaget, men de imponerte sjeldent for Norge
Vi er enige i at stopperne vi har på landslaget er det svake punktet. I utgangspunktet er de jo landets beste stoppere, men når man er på benken i beste fall, mister man selvtillit og flyt i spillet. Det er vi sikkert enige i også.
Hvorfor da ikke ta med 2 som spiller fast og har prestert på høyeste nivå, over lang tid? Jeg sier ikke at de skal starte hver kamp, men vi trenger de beste med i mesterskapet.
Jeg skjønner at for enkelte her inne, er hatet mot Glimt og andre konkurrenter større enn noe annet.
Kan forstå hvorfor du skriver at "ingen i Glimt har imponert for landslaget", det samme med RBK. Vi kan være enige i at det er spillesystemet til Glimt og RBK som har dratt dem framover, men det er ikke dårlige spillere.
Tidligere landslag har spilt helt annerledes, og der har spillere fra respektive lag feilet - det gjorde forøvrig stort sett alle andre også.
Berg er en av unntaka, han gjør ingen dårlige landskamper selvom han ikke preger dem.
Nå snakker jeg om forsvaret, og da de to i midten. De som er enklest å implementere. Jeg tror de hadde funkert, men det får vi aldri vite.
Svar meg på det, gjorde Glimt stopperne det bra mot verdens beste angripere i en rekke kamper? Ja eller nei?
Bør det kvalifisere til landslagsspill, ja eller nei? Presterer man i Europa, på landslaget eller klubblaget, bør man være i landslagsdiskusjonen. Norge er ikke større enn som så.
Jeg klarer i det minste å se forbi de blåe brilla, og innse at det finnes bedre spillere enn hos oss, også her til lands.