Etter en etterlengtet og deilig seier mot tabelljumbo på Intility så står pengekua Glimt som vertskap for nesten kamp. Her er det bare å håpe at gutta har spilt på seg selvtillit. Vålerenga har siden seieren mot fått inn keeper Oscar Thore Hedvall, men Storevik har fått fornyet tillit. VPN har på tross av dette fremdeles ikke gitt opp Hedvall. Alle keepere klubben har hatt som heter Thore eller Tore har visst seg å bli legender i klubben. Vi nevner i fleng; Tore Kurt Krogstad. 
Før kampen var det samling på Hundholmen Brygghus, før man i samlet tropp, og sammen med noen kollegaer av Knut Arild Løberg, Håvard Lunde og Purke-Gjert, til stadion. De innlagte pausene på turen viste seg å være gull verdt. Da fikk massene også med seg Ulla Britt, som gikk altfor hardt ut nederst i bakkene på Professor Schyttesgate. Det at man klarte å taue henne inn med hovedfeltet bør sikre overdreven oppstart av Klubbsang 3 om dette skulle gå de storbysofistikertes vei.
Vålerenga stiller med følgende lag
Storevik – Sjåtil, Kiil Olsen 8Hedenstad 67. min), Tshiembe (Jarl 20. min), Vinicius Sr. – Bjørdal (K), Lange, Ambina (Hagen 67. min)- Ofkir, Grundetjern (Brajanac 67. min), Strand
Benk:
Hedvall, Hedenstad, Hagen, Pallas, Thorvaldsen og Brajanac
Glimt stiler med følgende lag:
Haikin – Bjørtuft, Aleesami, Bjørkan, Sjøvold – Auklend, Saltnes (K[uk]), Evjen – Høgh, Hauge, Määtä
Benk:
Vaffal han som påberoper seg slektsskap med Dag Riisnæs, samt sikkert noen andre også.
1. omgang
I hele år har det holde nullen de første 5 minuttene vært en utfordring. Det skulle vise seg at det ble en utforddring i denne kampen også. Da Glimt første gang vender spillet var det tydelig at Bakke prioriterte kort avstand mellom de 2 bakre ledd. for Bjørdal, Ambina og Lange lå helt flatt 4 m foran egen forsvarsfirer og ga Auklend 40 m han kunne forsere på inne på vår banehalvdel. Tydelig at man prioiterte å stoppe småspill og trekanter høyt i banen enn å presse den dype midtbanespilleren til Glimt høyt i banen. Auklend fikk spilt opp på egen venstrekant, og et innlegg og litt duellspill på motsatt side senere så satt ballen i nota bak Storevik. Tror det var Määttä som dro seg innover i banen på 16 og passet til Saltnes som klarte å tuppe den urytmisk i mål.
I stedet for å sutre, slik denne referenten gjorde, så gikk Våerenga rett i angrep og tapte ballen igjen, men oppspillet fra Sjøvold traff Ambina midt i planeten og med en heldig stuss så kom Grundetjern 1 mot 1 mot en av Glimts forsvarsspillere, og fra ca 16 meter presset han ballen inn i nærmeste helt nede ved stolperoten. 1-1 på Aspmyra og eventturistene i gult og svart stivner til. Det er jo ikke dette de har betalt for. Det skal jo lissom være 6-0, enveiskjøring og trampeklapp i samtlige kamper. Slapp av folkens. Vi er Vål’enga og vi er rause.
Tshiembe har ligget i gresse et par ganger etter dueller og etter 20 min er det stopp for ham. Inn kom Jarl.
Etter denne starten roer det hele seg. Vålerenga henger med selv om Glimt fortsetter å spille sitt spill og styrer kampbildet. De spiller for det meste gjenom midten før de vender spillet ut på kantene der de har doblet med kant og back. derfra kan de velge sl å inn, slå fem og førti, vendte innover eller spille på noen som står på skuddhold utenfor 16. Glimt er flink til å fylle på i boksen og der andre klubber gjerne holder litt igjen og har maks 3 i boksen, så er det ikke uvanlig å se 6-7 gule der inne. Da blir det mange alterativer å spille på og det er mange til å tæppe inn returer, styre skudd o.l.
Vi er nærmest på kontringer og det er tydelig at det hjelper å ha mobile Grundetjern på tom fremfor den mer stasjonære Brajanac
Dette kampbildet holder seg omgangen ut og det er bare en enkel goal fra Määttä som skiller lagene til pause. Selve målet var et resultat av at de fyller opp boksen. Bjærkan slår inn på Høgh, ballen detter ned i bena på en av dem, muligens Sjøvold og skuddet hans reddes mesterlig av Storevik, men Määttä setter returen i mål.
2. omgang
Merkelig nok så er starten på denne omgangen næmest identisk med forrige omgang: Glimt starter ballet og øker til 3-1 da Hauge curler en i lengste etter littt klabb og babb i vårt felt. Etter avspark blir Sjåtil parkert og Glimt kommer med stor kraft opp langs kanten til Sjåtil. Vinicius Sr og Kiil Olsen rydder opp og tar med seg ballen 50 m der han sklir like lett gjennom midtbanen deres som nummer 857 i køen på Bonnie Blue Petting Zoo, spiller vegg med Ofkir og chipper ballen over en svømmende Haikin i Glimtburet. 3-2
Etter 3-2 senker Glimt laget, lar vålerenga spille mer ball og Vålerenga kommer til flere situasjoner der litt presisjon og feeling med ballen kunne endt i farlige situasjoner. Et eksempel på det er når feilvendt Strand skal spille fri en rettvendt Bjørdal på 16, men chippen blir for lang. Et annet eksempel er da Strand finner Ofkir alene på bakerste og nærmest upresset og med 4 mann i boksen presterer Ofkir å slå innlegget over kortlinja.
I stedet så er det Glimt som er farlige på kontring og etter balltap på midten så kommer de to mot tre, og våre tre klarer ikke markere Høgh. Høgh får jo selvsagt ballen og gjør ingen feil alene med Storevik.
Bakke prøver å gjøre noen grep på 4-2 og setter inn Hedenstad i midforsvaret, Brajanac på topp for en mobil og god Grundetjern, samt at han gjør et rent bytte på defensiv midtbane med Hagen inn for Ambina.
Ikke lenge får Bjørtuft gå opp ganske upresset på corner og fra kort hold styrer han 5-2 inn bak Storevik.
Og ikke mange minuttene etter det igjen er det klart for 6-2. Lisseprinsens forsøk blir blokkert, men ballen havner hos Brunstad Fet som setter den i lengste bak Storevik.
Om ikke 6-2 var stygt nok så var det tid for flere baklengs på tross av at kampen gikk mot 90. På dødball skyter lisseprinsen i lengste og Storevik kan ikke annet enn å sprelle der han ligger vannrett og utstrakt og Bodø/Glimt leder 7-2 over laget Joacim Jönsson har satt sammen.
Etter det blåser endelig Øksnes Amland av kampen. Det positive med denne kampen er at denne skribenten i det minste ikke skal sette seg i en gammel buss rett etter kampen og kjøre tilbake til siviisasjonen.