Tabellen
Nr
Lag
P
1
Rosenborg
40
2
Vålerenga
34
3
Tromsø
33
4
Aalesund
30
5
Viking
29
6
Start
28
7
Strømsgodset
26
8
Odd Grenland
25
9
Lillestrøm
24
10
Haugesund
24
11
Stabæk
24
12
Brann
21
13
Molde
18
14
Hønefoss BK
16
15
Kongsvinger
12
16
Sandefjord
7
Hele tabellen

31. juli kl. 15.00
CELTIC  -  LYON
31. juli kl. 17.00
LSK  -  KIL
31. juli kl. 17.20
ARSENAL  -  AC MILAN
1. august kl. 14.30
B.M.GLADB  -  LIVERPOOL
1. august kl. 15.00
AC MILAN  -  LYON

En modell som tåler EØS-reglene

28. mai 2008 22.57   (Oppdatert: 2. august 2008 11.54)
| Mer

Som kjent finnes det nå en vurdering fra kommuneadvokaten ift stadionsaken og EØS-reglene. Dokumentet er unntatt offentlighet, men etter det VPN kjenner til sier vurderingen i sin helhet at dette lar seg gjøre. Vi tok en veldig kort prat med Trond Jensrud (A), nestleder i finanskomiteen for å finne ut mer:


Jensrud presiserer at han vil ikke kommentere det kommuneadvokaten har sagt i vurderingen, men på spørsmål om EØS og veien videre svarer han slik:

- Jeg oppfatter ikke at det er kommet fram vesentlige innvendinger mot den modellen som Vålerenga har presentert, verken fra byrådet, kommuneadvokaten eller andre som gjør at dette ikke lar seg løse.
Det er jo slik at Vålerenga selv ønsker å lage en modell som tåler å bli prøvd i EØS-systemet.

Så man er ikke på jakt etter smutthull?

- Nei, dette er jo ikke for å omgå reglene.Det er nettopp for å følge dem, presiserer Jensrud. - Det handler om å lage en modell som er vanntett både med tanke med Vålerengas og bystyrets intensjoner. Nå må vi sørge for at alle etater i kommunen som kan ha noe å bidra med tar for seg saken for å se om det er ting som må justeres slik at reglene følges, avslutter en positiv nestleder i finanskomiteen.

Les også:
HØYRES FANEFLUKT
VPN AVSLØRER: Dette vil ikke Høyre at du skal se!
VPN møtte Erling Folkvord: Høyre sier nei til østkanten

Hva synes du om artikkelen?
| Mer