

Erik, Odd, Freddy og Jamaica. Det er omtrent dagens tematikk i dagboka, men den som leser får se...
Legger man forholdene til rette for at klubbene skal få mest mulig utbytte av kampprogrammet? Nei. I en tid da fotball er opium for folket er det media som styrer agendaen. Må det være sånn? Spør vi i dagens dagbok.
Nordvestlandet, Spania, Sørlandet, Moss og Jordal. Vålerenga er overalt denne helga, men er Moa i Vålerenga til seriestart? Og er Vålerenga i Parken om tre uker?
Vi håper Rosenborg velger Tom Nordlie som hovedtrener. Det blir trist for Eggen selvsagt, men han er visstnok ønsket av mange i Klanen. Vi synser litt om Nils Arne i mangel på annet nytt enn det TV2 snekrer på La Manga. En lang og innholdsløs dagbok venter dem som orker.
Det trenger ikke å se mer lovende ut enn som så i januar. Om en uke veit vi mer om hvor vi står. Er det Tromsø som er svake, eller har Vålerenga et medaljelag på gang? Og hva med håndballgutta? Er de best når det gjelder? Ishockeyfolket var det så vidt.
Det er treningskamp mot Tromsø, Drillo speider etter nye landslagskjemper og Vålerenga får ros, det er i korte trekk dagens dagbok.
Vi nærmer oss sakte og sikkert litt mer alvor, men ikke før i morgen. Idag spikker vi fliser og tygger på gammelt nytt framfor å fordype oss i siste nytt om Christer Jensen.
Fem lykkelige femtenåringer reiser med Martin og gutta til La Manga. Ellers ser vi litt ut i verden på en litt sånn relativt lite spennende dag. Heldigvis er det i det minste fredag.
I den grad Vålerenga har nerder i troppen så begynner de å pakke kofferten i dag. Passet er allerede lagt i pengebeltet og undertøy er strøket med brettekanter og lagt i kofferten. I Vålerenga handler de neste ukene om trening og treningskamper i varme strøk. Vi vanlige dødelige får lese dagboka og måke snø.
Fotball ute og issport inne. Hau-hau! Det er vinter! Likevel har ikke Tippeligaen starta, men dagene går og dagboka består. Les den om du gidder.
Femhundre Vålerengasupportere og 11 bønder fra Torshov fulgte årets første byderby i Vallhall, et slags coitus interruptus for dem som ikke var klar over at den brå avslutningen var planlagt for lenge sida. Kjedelig men ålreit. I kveld debuterer A-laget.
Vi er i gang, det begynner i kveld. Endelig lukter det sommer igjen, ikke på gradestokken, men på terminlista. Før Vålerenga reiser til sol og varme skal vi nemlig leke oss med Skeid og Follo. Allerede i kveld møter vi Skeid, en klubb som nærmest har fungert som farmerlag for oss selv om de på papiret er bitchen til LSK.
Fredag og vi er allerede i helgemodus. Rykter om den nye Vålerengakeeperen tar vi allikevel med oss. Og nå begynner straks treningssesongen!
Mulig ny keeper, Freddys umulige skade, ny mulig ildsjel, og en mulig tur vestover for å se på damer er innholdet i dagens dagbok.
Dårlig nytt på en onsdagsmorgen: Troy Perkins forlater Vålerenga.
Naturlig nok skjer det liksom ingenting hverken i norsk fotball eller i Vålerenga. Vi abefaler en tur på ski og eller sportsquiz på Bohemen, men det først etter at dagboka er lest og fordøyd.
Kaldt og godt på østandet fortsatt, men Vålererenga har heldigvis egen hall de kan trene i. Vi oppsummerer oppsummeringa av første treningsuke sesongen 2010. Dessuten fortsetter Vålerenga Hockey på vinnersporet.
Sånn. Da var uka i boks - den kaldeste på mange år. Noen går, men hvem kommer? Vi ser litt på overgangstrendene i dagens marked for kjøp og salg av fotballspillere.
Litt sent i dag. Dette skyldes ikke en signalfeil på Skøyen stasjon men rett og slett tidas iboende evne til å spise opp livet til en stakkars faen.
Grasrot, odds, drita før Drøbaksundet og en liten dose hockey er det du får i dag - din heldiggris.
Har tiåret starta eller tok vi feil i går? Vi merker oss at kabalen legges på Valle - og det gleder oss? Er tirsdagen etter en ferie jævligere en mandagen?
Tiårets første dagbok ser på de ti åra som har gått, hvordan det gikk og hvorfor det sånn sum a sumarum faktisk var ti ganske fete år.
Godt nytt år ønskes deg enten du er medlem av klanen, engasjert, spiller i Enga på et eller annet nivå, frivvillig eller administrativt tilsatt. Et riktig godt nytt år ønskes både flaggskipene våre i eliteidretten og våre lag og utøvere i breddeidretten.
Da er det snart slutt. 2009 er snart historie og vi tipper inn i årtusenets andre tiår. Måtte dette tiåret bli kongeblått og lekkert.
Bortsett fra ny banemester på Ullevaal er det lite som skjer i vårt univers.
Super Mario kom, så og stakk. Vålerengas midtbanespiller fra Honduras er klar for nytt leieopphold, denne gangen i den Belgiske toppklubben Anderlecht.
I dag er det igjen ”aller siste frist” for Lyn til å klare seg i Adecco, denne dagboka håper et trist kapittel i norsk fotball lukkes for godt.